Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog
btceth

btceth

رپد توکن (Wrapped Token) چیست؟ مزایا و معایب Wrapped Tokens

Wrapped BSC چیست؟
به نوعی از توکن گفته می‌شود که ارزش آن وابسته به ارز دیجیتال دیگری است.

بایننس اسمارت چین یا Binance Smart Chain مخفف BSC که با اصطلاح زنجیره هوشمند بایننس نیز شناخته می شود در سال 2019 توسط صرافی بایننس راه اندازی شد. زنجیره هوشمند بایننس امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و مکانیسم جدیدی را برای بایننس کوین فراهم می ‌کند. هدف اصلی راه‌اندازی این بلاکچین این است که به عنوان جایگزین بلاکچین اتریوم (Ethereum)، به انقلاب سیستم امور مالی غیر متمرکز بپیوندد. در واقع جنبش DeFi در حال شتاب گرفتن بود و بایننس نمی خواست از این جنبش عقب بماند. بنابراین زنجیره هوشمند (BSC) خود را در تاریخ 1 سپتامبر سال 2020 با هدف ارائه یک بلاکچین هوشمند و دارای قابلیت قرارداد هوشمند برای کمک به توسعه برنامه های جدید و ابتکاری امور مالی غیر متمرکز راه اندازی کرد. تمرکز اصلی بایننس اسمارت چین تسهیل معاملات سریع و غیرمتمرکز است.

 

رپد توکن بر روی شبکه اتریوم (WETH):

رپد توکنهای شبکه اتریوم توکن‌هایی از سایر بلاک چین‌ها هستند که مطابق استاندارد ERC-20 ساخته شده‌اند. این بدان معناست که شما می‌توانید ازدارایی‌هایی که منحصرا مختص به خود شبکه اتریوم نیست، استفاده کنید. همانطور که احتمالا انتظار دارید، فرآیند wrapping  و unwrapping توکن‌ها بر روی شبکه اتریوم دربردارنده هزینه گس است.

رپدتوکن‌های شبکه اتریوم توکن‌هایی از سایر بلاک چین‌ها هستند که مطابق استاندارد ERC-20 ساخته شده‌اند. این بدان معناست که شما می‌توانید ازدارایی‌هایی که منحصرا مختص به خود شبکه اتریوم نیست، استفاده کنید. همانطور که احتمالا انتظار دارید، فرآیند wrapping  و unwrapping توکن‌ها بر روی شبکه اتریوم دربردارنده هزینه گس است.یک مثال جالب از رپد توکن بر روی شبکه اتریوم، رپد اتر( WETH) است. به طور خلاصه، اتر (ETH) برای پرداخت معاملات در شبکه اتریوم مورد نیاز است. ERC-20 یک استاندارد برای صدور توکن بر روی شبکه اتریوم است. به عنوان مثال، Basic Attention (BAT) و OmiseGO (OMG) توکن‌های شبکه ERC-20 هستند. با این وجود، از آن‌جایی که ETH قبل از استاندارد ERC-20 توسعه یافته است لذا با آن مطابقت ندارد. و این مسئله منجربه ایجاد یک مشکل می‌شود زیرا شما باید اتر را در بسیاری از DAPP ها (برنامه‌های غیر متمرکز) به توکن ERC-20 تبدیل کنید. و به همین دلیل رپد اتر (WETH) ایجاد شد.

معایب استفاده از رپد توکن‌ها:

از آن‌جایی که هنوز نمی‌توانید از رپد توکن‌ها به طور مستقیم در تراکنش‌های کراس چین استفاده کنید و معمولاً اول باید رمزارز اصلی را به یک متصدی ارسال کنید، نقش اعتماد در این فرآیند بسیار پررنگ است. با این وجود، توسعه‌ دهندگان دنبال راهی برای غیرمتمرکزسازی هر چه بیشتر هستند و ممکن است در آینده تولید رپد توکن و بازخرید رمزارز بدون نیاز به اعتماد سازی ایجاد شود. از سوی دیگر، پروسه تولید رپد توکن‌ها با توجه به گس بالا نسبتاً پرهزینه‌ است و احتمال دارد موجب اسلیپیچ شود؛ یعنی گاهی اوقات که منتظر اجرای سفارش خود هستید، به خاطر نوسانات بازار ممکن است تراکنش شما با نرخی متفاوت نسبت به آنچه انتظار دارید، انجام شود.

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post