Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog
btceth

btceth

آخرین پیشرفت متاورس

تغییر نام فیسبوک به متا در اکتبر 2021، متاورس را به کلمه محبوب جدید تبدیل کرد. این غول رسانه‌های اجتماعی برای انجام تغییر نام تجاری خود، منابعی را در بخش جدیدی به نام Reality Labs ریخت تا حداقل 10 میلیارد دلار در سال 2021 هزینه کند. نرم‌افزار و همچنین هدست‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را به عنوان مدیرعامل مارک توسعه دهد. زاکربرگ بر این باور است که در آینده به اندازه تلفن‌های هوشمند گسترش خواهد یافت. همه‌گیری کووید-19 علاقه به توسعه متاورژن‌ها را نیز تسریع کرده است. از آنجایی که افراد بیشتری از راه دور شروع به کار کرده‌اند، تقاضا برای راه‌های تعاملی بیشتر برای ارتباط با دیگران افزایش یافته است.

فضاهای سه بعدی مجازی که به همکاران اجازه می‌دهد به جلسات بپیوندند، به هم نزدیک شوند و همکاری کنند، در حال افزایش هستند. مایکروسافت Mesh که در نوامبر 2021 رونمایی شد یک نمونه است. این دارای فضاهای همه جانبه برای کاربران است تا با استفاده از آواتارهای خود با هم ترکیب شوند و با یکدیگر همکاری کنند و جلسات تیم از راه دور را جذاب تر و سرگرم کننده تر می‌کند. برخی از بازی‌های آنلاین متاورس را نیز پذیرفته‌اند. بازی موبایل AR Pokémon Go یکی از اولین بازی‌هایی بود که به این مفهوم دسترسی پیدا کرد و به بازیکنان اجازه داد تا پوکمون‌های مجازی را در دنیای واقعی با استفاده از یک برنامه تلفن هوشمند شکار کنندFortniteیکی دیگر از بازی‌های محبوب، محصول خود را به فعالیت‌های مختلف در دنیای دیجیتال خود، از جمله میزبانی رویدادها و کنسرت‌های برند، گسترش داده است.

جدا از رسانه های اجتماعی و پلتفرم‌های بازی، شرکت‌های فناوری مانند انویدیا فرصت‌های جدیدی را در دنیای مجازی باز کرده‌اند.یک پلتفرم باز طراحی شده برای اتصال فضاهای سه بعدی به یک جهان مشترک برای تسهیل همکاری مجازی بین مهندسان، طراحان و سازندگان است. در حال حاضر در صنایع مختلف استفاده می‌شود. 

فن‌آوری‌های کلیدی که متاورس را نیرو می‌دهد

برای همه‌جانبه‌تر کردن تجربه متاورس شرکت‌ها از فناوری‌های پیشرفته مانند بلاکچین، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)، بازسازی سه بعدی، هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیا (IoT) استفاده می‌کنند. 

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post