Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog
btceth

btceth

نحوه کاهش ریسک ایردراپ

 

تمامی ایردراپ‌ها خیرخواهانه نیستند، بنابراین، بسیار مراقب باشید که در کدام یک از آنها ثبت‌نام می‌کنید

اولا اگر ایردراپی شما را ملزم به ارسال هرگونه هزینه به پروژه خود کرد، مطمئناً کلاهبرداری است

ثانیا برخی از ایردراپ‌ها ابزاری جهت دریافت اطلاعات شخصی شما و انجام حملات «داستینگ» هستند. به این شکل که ابتدا مقدار ناچیزی رمزارز به کیف پول شما ارسال و در نتیجه آدرس عمومی شما برای یک کلاهبردار یا هکر بالقوه آشکار می‌شود. هنگامی که یک پروژه آدرس عمومی شما را بدست بیاورد، اعضای آن به راحتی می‌توانند از طریق ابزار blockchain explorer سبد دارایی شما را بررسی کنند.

اگر مبلغ ارزشمندی از دارایی‌های رمزارزی را در آن آدرس کیف‌ پول نگه دارید، از لحاظ تئوری می‌توانید توسط فیشینگ، تعویض سیم کارت و سایر روش‌ها، مورد اخاذی و سوءاستفاده قرار بگیرید؛ بنابراین، بهترین کار این است که یک کیف‌پول جدید اختصاصی برای ایردراپ خود ایجاد کنید. همانطور که اکثر ایردراپ‌ها به عنوان توکن‌های ERC-20 در شبکه اتریوم انجام می‌شوند، MetaMask یا MyEtherWallet ایجاد کنید. 

مراقب حملات فیشینگ و داستینگ باشید

کلاهبرداری‌های رمزارزی در سال ۲۰۲۱ بسیار پیچیده شده و حتی سرمایه‌گذاران باتجربه را نیز فریب می‌دهد؛ لطفاً هنگام جستجوی هر رمزارز یا پروژه‌ای در گوگل، بسیار محتاط باشید. سایت‌های جعلی معمولاً هزینه‌هایی را برای تبلیغ در موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی برای جلب توجه قربانیان پرداخت می‌کنند. حتی یک اشتباه تصادفی در تایپ آدرس یک صرافی می‌تواند شما را به یک سایت جعلی هدایت کند. اگر شک دارید، کوین مارکت کپ را نشان‌گذاری کنید، یک پروژه را در این وب سایت جستجو کرده و از URL لیست شده آن به عنوان یک ابزار تأیید استفاده کنید

تتر خود را بدون کارمزد بخر 

خرید و فروش بیت کوین 

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post